Revit Architectural 2017

AutoCAD’in yaratıcısı AutoDesk’in tüm dünyadaki CAD kullanımı değişimi sürecini göz önüne alarak piyasaya sürdüğü Yapı Bilgi Sistemi (BIM, Building Information Modelling) yazılımıdır.

Kısaca YBS’den söz etmek gerekirse; bilgisayarda çizim yapmanın dışında kullanıcı binayı inşa eder hem de her parçasını düşünerek. Her parça; örneğin duvar, pencere, kapı, kolo kiriş veya çatı aslında kendi içinde bir sistem detayı barındıran ve hangi malzemelerden oluştuğunu bilen öğelerdir.

Diğer kütüphane tabanlı CAD yazılımlarının aksine kesitten dahi tasarım yapılabilir, sistem detayında değişikliklerle toplam ısı enerjisi kontrolü yapılabilir, zemin kaplama maliyeti değiştirilebilir. Daha güzeli, gerçek arazi üzerinde hafriyat yapılır maliyeti ortaya çıkar ve binaları “katı” bloklar halinde ele alıp kaba tasarımlarla başlayıp ince eleyip sonunda içinde kapının kolunu belirleyeceğiniz detaya kadar inmenizi sağlayacak bir tasarım yolu sunar.

Büyük ya da ufak bir büronun, çalışanlarının beraber nasıl aynı dosya üzerinde çalışabileceğini düzenler. İzinler hiyerarşiler ve toplu kullanım halleri sunar. Belirlenen standartlara uygun paftalar ortaya çıkarmaya yardımcı olur. Statik çalışmaya hazır verileri de sunar. Peyzaj için ön çalışma imkanı sunar.

AEM, gelecek on yılın yapı tasarlama şekli olan YBS’yi belki de dünyada hakkıyla kullandıran sayılı paket programlardan olan AutoDesk Revit’i karmaşıklığına rağmen kolay pratik verimli ve hızlı kullanılabilir şekilde kullandırmaktadır.

Gerekirse fazla bilgi bombardımanını filtre ederek, öğrencilerine sunup, mimari ofislerin zahmetsiz YBS geçişini sağlamayı amaçlar

Eğitim ücretleri

Kişi sayısı Eğitim Ücreti TL
5 kişiye kadar 8.000
6 9.300
7 10.430
8 11.360
9 12.060
10 12.500
11 12.650
12 12.480